Ekonomi

Türkiye’de yüzde 160 büyüdü, yeni mağazalar açacak

Başak Işık GÖKÇAM

80 ülkede 150 şirket ve 15.000’den fazla çalışanı ile faaliyet gösteren şirket, Türkiye’deki 4.000’e yakın eserin yüzde 98’ini sunuyor. Türkiye’nin en hızlı büyüyen pazarlardan biri olduğunu belirten Karcher Satış Başkan Yardımcısı ve CSO Christian May, Türkiye’deki elektrikli süpürge pazarının yaklaşık 4 milyon adet büyüklüğe ulaştığını belirtti.

Hastane, kamu binaları ve alışveriş merkezleri gibi temizlik alanları kapsamındaki profesyonel temizlik makineleri pazarının 100 milyon euro civarında büyüklüğe sahip olduğunu belirten May, “Küresel ciromuz bir önceki yıla göre yüzde 2,2 artarak 3 milyar 161 milyon euro. Türkiye’de ise geçtiğimiz yılı muhteşem bir büyüme ile tamamladık ve euro bazında yüzde 160’lık bir büyüme yakaladık. Bu yılki hedefimiz çift haneli büyüme rakamlarına ulaşmak” dedi.

İstanbul Ümraniye’de açtıkları yeni mağaza hakkında konuşan May, şöyle devam etti: “İstanbul Anadolu Yakası’ndaki ilk mağazamız. Böylece Türkiye’deki konsept mağaza sayımızı 15’e çıkardık. İstanbul, Ankara, Antalya ve İzmir’deki konsept mağazalarımızın yanı sıra Türkiye genelinde 100’ü aşkın bayi ve teknik servis ağımızla müşterilerimize destek olmaya devam ediyoruz. Yeni mağazalar açmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu