Haber

9 Eylül’de Pençe Kilit şehitlerini anma

İZMİR (İGFA) – Türkiye’nin din eğitimi alanında en köklü kurumları arasında yer alan Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) İlahiyat Fakültesi, Pençe-Kilit Harekatı üs bölgesinde teröristler tarafından şehit edilen 9 asker ve tüm şehitler için anma programı düzenledi. DEÜ İlahiyat Fakültesi Hacı Fatma Tatari Camisi’nde öğle namazının ardından gerçekleştirilen programda şehitler için Mevlid-i Şerif ve dualar okunarak terör kınandı.

DEÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Bilen’in katıldığı programa akademisyenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

DEÜ Rektörü Prof. Dr., tüm Türkiye’yi üzen saldırıları anlattı. Dr. Nükhet Hotar, terör unsurlarının hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacağını vurgulayarak, birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. Rektör Hotar, “Şehitlere şükran ve saygımızı göstermek, terörü kınamak, terörle mücadelede birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu vurgulamak amacıyla programımızı düzenledik.” Terör unsurlarının barış ve güvenliğe yönelik alçak saldırılarını kınıyoruz. Dokuz Eylül Üniversitesi olarak Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde ve bugüne kadar kaybettiğimiz tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor; Yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz; “Devletimizin terörle mücadele kapsamında atacağı adımları desteklediğimizi belirtmek isteriz” dedi.

DEÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Vatan uğruna tereddüt etmeden yaşıyor. Bugünkü etkinliğimizde onların aziz hatıralarına dualarımızı gönderdik. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed, vatan sevgisinin imandan geldiğini söyledi. Bu nedenle bugün dualarımızın yanı sıra İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ‘Çanakkale Şehitleri’ adlı eserini de okuduk. “Allah kabul etsin” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu