Haber

Muş’ta kan davası barışla sonuçlandı

Muş’ta 3 yıl önce iki akraba arasında çıkan ve bir kişinin hayatını kaybettiği husumet barışla sonuçlandı.

Muş’ta 3 yıl önce çıkan silahlı çatışmada bir kişinin hayatını kaybetmesiyle başlayan rekabet, tarafların ortaya çıkmasıyla Lale Camii’nde barışla sonuçlandı. Törende aileler Kuran-ı Kerim’in altından geçerek, dualar okuyarak tokalaşarak kan davasına son verdi.

Muş Valisi İlker Gündüzöz, bu ülkenin en değerli özelliğinin barış, huzur ve memnuniyet olduğunu belirtti. Barış ve mutluluk. Her canlı bizim için değerlidir. Böyle bir dine mensup olan ve bu tür değerlere sahip olan bizlerin birbirimizi kırmamız, küsmemiz beklenmemelidir. Çocuklarımıza bırakacağımız miras para, pul ve mal değildir. Huzur ve güzel ahlaktır. Eğer biz barışı ve güzel ahlakı terk etmiyorsak, bu dünyadan ayrıldıktan sonra da sorumluyuz. Bugün iki ailenin büyükleri barışın sağlanması için çaba sarf etti. Bu huzura tanık olmak için bir yere geldik. İyiliğin anahtarı ve kötülüğün anahtarı olmak için buradayız. Umarım bu barış daha az olur. Herkes konuşacak ve Kuran’ın altından geçecek. Ertesi gün tekrar bozmamaya söz ver. Onun için sözümüzün daim, selamımızın daim olmasını Cenâb-ı Hakk’tan niyaz ediyorum.”

İl Müftüsü İbrahim Halil Demir’in duasıyla sona eren törene, İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Kasım Ermiş, İl Emniyet Müdürü Engin Kaloğlu, şirket amirleri ve vatandaşlar katıldı. – MUŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu