Haber

Kdz. Ereğli Belediyesi Yeni Sosyal Tesisi Tamamlama Aşamasında

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Erdemir sinemasının altına inşa ettikleri yeni sosyal tesisin tamamlanmak üzere olduğunu duyurdu. Önder Posbıyık, “Aynı zamanda okul bölgesi olan burası özellikle gençlerin buluşma merkezi olacak” dedi.

Her geçen yıl sosyal tesis sayısını artıran Kdz. Ereğli Belediyesi, Erdemir Sineması’nın altında Anadolu Lisesi, Ted Koleji, Cumhuriyet ve Erdemir Okulları ile Mühendisler ve Ustabaşılar Derneği’nin yer aldığı yeni inşa edilen sosyal tesisin hizmete açılması için gün sayıyor.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, başkan yardımcıları, daire müdürleri ve ilgili teknik grup eşliğinde tesiste yapılan son çalışmaları inceledi.

“GENÇLERİN BULUŞMA MERKEZİ OLACAK”

Başkan Posbıyık, gezi alanları ve oturma alanları ile şık bir mekan haline getirdiklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Bu bölgenin en aktif okul bölgesi olduğunu söyleyebiliriz. Gençlerin, her yaştan insanın ama özellikle gençlerin buluşma merkezi olacak bir sosyal tesisi daha tamamlanma aşamasına getirdik. Karadeniz Ereğli’de dışarıdan gelen arkadaşların, misafirlerini getirebilecekleri tüm halkımızın şık ve çok güzel bir tesisi var.Biz eserler getirmek istiyoruz.Çok büyük sayabileceğiniz harika bir yerel hizmet getirdik. Yaklaşık 300 metrekare kapalı alanı ve 150 metrekare terası bulunan piknik alanı ve yürüyüş alanı. İnşaat işi bitti, ufak mekanik ve elektrik işleri kaldı. Kdz. Ereğli’ “Ben buna yürekten inanıyorum. şehrin büyük bir ihtiyacını karşılayacak. Burayı en kısa sürede ihaleye çıkararak hizmete açmayı planlıyoruz, şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu