Ekonomi

En çok tercih edilen araçlar belli oldu

Otomobil pazarındaki arz sorunu ve yüksek fiyatlar, bireylerin tercihlerinde araç kiralamayı ön plana çıkarıyor. Bu durum şubeye hareketlilik de sağlamaktadır. Peki kiralama sektörü 2022 yılını nasıl geçirdi? Online araç kiralama platformu miniyol.com yayınladığı infografik ile hem dikkat çekici büyümesini hem de kullanıcıların kiralama tercihlerindeki son durumu sistem üzerinden edindiği bilgilerle destekleyerek gözler önüne serdi.

Ekonomi sınıfı araçları tercih ettik

Geçen yıl 245 TL olan ortalama günlük kiralama bedelinin bu yıl 395 TL olduğunu belirten Miniyol.com Kurucu Ortağı Yaşar Çelik, “Bu yıl 80 bini aşkın müşteri ile 600’den fazla lokasyona ulaşarak değerli bir başarıya imza attık. araç alternatifleri Bir önceki yıla göre yüzde 1,178 büyüme sağladık. Hedeflerimiz doğrultusunda fon bulma platformu üzerinden başlattığımız 8 milyon 500 bin fona ulaşma kampanyamızın yüzde 63’ü ilk 24 saatte tamamlandı.

Kullanıcıların yüzde 52’si “Düz Vites” dedi

Araç kiralama departmanının miniyol.com gibi hareketli bir yıl geçirdiğini belirten Çelik, “2022 yılında kullanıcıların yüzde 75’i ekonomi sınıfı, yüzde 9’u SUV ve yüzde 1,47’si lüks araç kiraladı.

İşte en çok tercih edilen araçlar…

En çok tercih edilen araçlar ‘Renault Clio’, ‘Fiat Egea’ ve ‘Renault Megane’ oldu. Müşterilerin yüzde 52’si düz vitesi tercih ederken, yüzde 66 ile fuel oil öne çıkıyor. Onu yüzde 32 ile dizel izledi” dedi.

En iyi bilinen yer: Sabiha Gökçen Havalimanı

Kiralama işlemlerinin yapıldığı cihazlarda mobilin liderliğini sürdürdüğünü belirten Çelik, şöyle devam etti: “Araç kiralamaların yüzde 87,47’si taşınabilir, yüzde 17,23’ü masaüstü ve yüzde 1,3’ü tabletten yapıldı. kiralamalardan ortalama 11 gün önce rezervasyon yapıldı.Ortalama kiralama süresi 4 gün oldu ve geçen yıl 980 TL olan ortalama sepet tutarı bu yıl 1.700 TL oldu.En bilindik lokasyonlar düşünüldüğünde İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ilk sırayı alıyor. öncülük etmek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu