Haber

Çin’in Guangxi Eyaletinde Asean Temalı Turizm Büyük İlgi Gördü

Turizmde yaşanan hızlı toparlanmanın yarattığı heyecanla Çin, Personel Günü tatilinde rekorlar kıran bir seyahat çılgınlığı yaşıyor.

Çin’in güneyinde yer alan Guangxi Zhuang Özerk Bölgesi’nin merkezi Nanning’de bölgenin Güneydoğu Asya’ya yakınlığı nedeniyle ASEAN temalı turizm ivme kazandı.

10 ASEAN üyesi ülkenin kültürlerini sergileyen Fantawild Asian Legend tema parkı turistik bir cazibe merkezi haline geldi.

SES 1 (Çince): FU LI, Turist:

“Park görülmeye değerdi. Danslar ve müzik sayesinde kendimi Güneydoğu Asya’da seyahat ediyormuş gibi hissettim. Ziyaretçiler gösterilere daldı. Parka girmek için uzun bir kuyruk beklemek zorunda kalacağımdan endişelendim. Bu kadar çok turistin geldiğini görünce.”

Daha fazla turiste hizmet verebilmek için parkta bazı yerlerin akşam kapanış saatleri uzatıldı.

SES 2 (Çince): Nanning’deki Fantawild Holding Pazarlama Müdürü HU YANG:

“Kültür ve turizm sektörü bu yılın ilk çeyreğinde hızla toparlanıyor. İlk çeyrekte parka gelen ziyaretçi sayısı 2019’un aynı dönemine göre neredeyse dört katına çıkarken, işletme gelirlerinde patlama yaşandı.

Pandemi döneminde ziyaretçilerimiz daha çok Nanning ve çevre şehirlerdendi ama şimdi bölge dışından ziyaretçi oranı artıyor. Bunun orta bölge turizminde güçlü bir toparlanmaya işaret ettiğini düşünüyoruz.”

Nanning, ASEAN ülkelerinin farklı kültürlerinin deneyimlenebileceği başka yerlere de ev sahipliği yapıyor.

SES 3 (Çince): ZHUO BINGYUE, Tayland mutfağı restoranının sahibi:

“Gün boyu müşteri alıyoruz. Her iki kattaki tüm masalar dolu. İşi büyütmek için sokağın karşısındaki dükkanın önünü kiraladık.”

Çin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verilerine göre 2023’ün ilk çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 46,5 artışla Çin’i yaklaşık 1,22 milyar yerli turist ziyaret etti.

xinhua Haberler Ajans muhabirleri Nanning’den bildiriyor. (XHTV)

Kaynak: Xinhua / Güncel

akkisla-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu